Koltec-necam Колтек газов инжекцион LPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Koltec-necam Колтек газов инжекцион LPG

Колтек газов инжекцион LPG Koltec-necam газова КОЛТЕК АГУ КОЛТЕК


You are not connected. Please login or register

Търся дюза за холандски газов инжекцион

2 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

nvd



Търся дюза (или две) за холандски газов инжекцион, колата е Опел Вектра B - 1997 год. Разпределителят е NECAM, а изпарителя - KOLTEC. Дюзите, доколкото знам, са напълно механични.

hitsov



Едва ли ще намериш тук в БГ такава дюза, но все пак аз бих се обадил на майстора в гр. Септември. Ако не другият вариант е да си поръчаш от онзи холандец kver/kees от askanowner. И на двамата данните им ги имаше някъде из тоя форум. Успех. Хувавото при теб е, че наистина можеш да си поръчаш само една дюза. Онея с управляемите дюзи трябва да поръчат комплект, понеже са калибрирани по дебит...
пп. Сигурен ли си че ти трябва дюза? Понеже за тея дюзи казват че били вечни. Пробвай чрез стискане на маркучите/ вадене на кабел от свещите да идентифицираш при кой цилиндър няма промяна (проблемният). Това упражнение го правиш на ниски обороти. Тогава пробвай да преместиш маркуча му на някоя от резервните дупки на разпределителя.
В разпределитекля има едни Y образни отвори, които се запушват. Холандеца препоръчва да се чистят с хлабиномер, но аз не успях по този начин. Аз взех едно стоманено въже за простор, и понеже жилцата вътре са 0.30мм а прорезите в разпределителя 0.15мм. ги изшкурих докато станаха точният размер. След това ги загънах на 90 градуса да е по удобно за чистене и внимателно ги изчегъртах. Воала. Най накрая добри ниски обороти и мощност на под 3000 оборота.
Успех!!!

UPDATE:
Намерих още по-лесен и ефикасен начин. Отново е както казва холандеца с хлабиномер, но намерих някъкъв, който е заострен в краищата и перата са по-дълги. Мисля че се изчисти перфектно.
Също така намерих много полезен линк на Полски, нп все пак картинките говорят сами за себе си. Има начин да се свали целият цилиндър на разпределителя и вече да се почисти повече от добре. Но пък май съществува риск от скъване на 0-пръстените. Всеки да си преценява.
http://minibo.aei.polsl.pl/~pz/NECAM/



Последната промяна е направена от hitsov на Пон Сеп 07, 2009 11:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път

nvd



Благодаря много за информацията. Така и постъпих, свързах се с Янко и той ми прати дюзата. През следващата седмица ще я занеса в сервиз да ми я сменят. Надявам се всичко да е наред.

Аз не съм се занимавал с ремонти, но в сервиза така ми намериха проблема, отначало мислеха че е някой маркуч, но се оказа че всичко е наред до самата дюза и се оказа, че проблемът е в дюзата. В сервиза не ми дадоха големи шансове да я намеря в България, но да се надяваме че тази ще пасне.

Поздрави.

hitsov



nvd написа:Благодаря много за информацията. Така и постъпих, свързах се с Янко и той ми прати дюзата. През следващата седмица ще я занеса в сервиз да ми я сменят. Надявам се всичко да е наред.

Аз не съм се занимавал с ремонти, но в сервиза така ми намериха проблема, отначало мислеха че е някой маркуч, но се оказа че всичко е наред до самата дюза и се оказа, че проблемът е в дюзата. В сервиза не ми дадоха големи шансове да я намеря в България, но да се надяваме че тази ще пасне.

Поздрави.

Радвам се че си успял да намериш дюза. Какво стана в сервиза.
Колко пари ти излезе дюзата?

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите